Sıkça Sorulan Sorular  

Sıkça Sorulan Sorular


Soru 1: Hangi ürünleri, ayrıca palete ihtiyaç duymadan, transpalet ve forklift ile kullabilirim?
Cevap 1: Büyük Hacimli Kasaların tabanları palet yapısına sahiptir ve her yönden transpalet ve forklift ile kullanılabilir. Bknz: Büyük Hacimli Kasalar (KOPS2000 Serisinin yüksek versiyonu tercih edilmelidir).

Soru 2: Tekerlekli ürünlerin tekerleklerinde meydana gelen bozulmaların sebepleri nelerdir?
Cevap 2: Tekerleklerin baş düşmanı kullanıldıkları zeminlerde bozukluk olmasıdır. Ayrıca, merdiven ve setli zeminlerde kullanımı tekerleklerin ömrünü oldukça kısaltmaktadır. Uzun vadede tekstil ve benzeri sektörlerde tekerlek aralarına kumaş ve iplik gibi cisimlerin girdiği görülmüştür. Bu cisimler zamanla tekerleğin dönmesini engellemekte ve kasanın kullanımı olumsuz yönde etkilemektedir.

Soru 3: Elimizde kullanım dışı kalan kırık kasalar vardır. Bu kırık kasaları size geri vermek suretiyle değerlendirebilirmiyiz?
Cevap 3: KAMASAN hurda hammadde kullanarak üretim kesinlikle yapmamaktadır. Bu sebepten ötürü iade aldığı hurda malzemeleri değerlendirememektedir. Piyasadaki hurda plastik toplayan firmalara elinizdeki kırık plastik ürünleri satabilirsiniz.

Soru 4: Elimizdeki transpaletlerin çatal aralıklarının dar olması sebebi ile  paletlerinizle kullanılamamaktadır, ne yapabiliriz?
Cevap 4: Bunun sebebi kullanmakta olduğunuz transpaletlerin standart dışı ölçüye sahip olmasıdır. Standart transpaletlerin çatal aralıkları 21 veya 22 cm aralığında yapılmaktadır. Transpaletlerinizin çatal aralıklarının standart hale getirilmesi konusunda satın aldığınız yerlerden teknik destek alabilirsiniz.

Soru 5: Kullanmakta olduğum kasalarda kırılmalar olmasının başlıca sebepleri nelerdir?
Cevap 5: Her üründe olduğu gibi plastik kasalarda da dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu basit birkaç kural uygulandığı taktirde ürünlerin ömrü çok daha uzun olacaktır.

1. KAMASAN plastik ürünleri üst üste istiflenebilir özelliktedir. Kasaları üst üste istiflerken birbirlerinin üzerine tam olarak ve sistematik oturmasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde ağırlık dağılımı düzgün olmaz ve kasalar deforme olur.
2. Kasalar dolu ve üst üste istiflenmiş haldeyken, en alttaki kasa ve onun sapı olası bir taşıma durumunda hem kendisinin hemde üstündekilerin yükünü çekmektedir. Bu da doğal olarak kapasitesinin aşılması durumudur. Bu durumda en alttaki kasanın sapına bir demir takılarak çekilmesi kasanın sapının ekstra yüklenmeden dolayı kırılmasına sebep olabilir. Bu tür taşımalarda kullanılması gereken kasa altı taşıyıcı arabalar vardır, bu ürünleri KAMASAN dan satın alabilirsiniz. Bknz: Kasa Taşıma Arabaları
3. Kasanın içine koyulan malzeme dışarı taşmakta ise, o kasanın üzerine istif edilen bir başka yüklü kasa kasanın kendisine değilde içeriğine yükleneceğinden, içerik kasaya içten baskı yapmak suretiyle kasayı ezip deforme edilebilir.

Soru 6: Paletli taşımalarda hangi kasaları kullanabilirim?
Cevap 6: Plastik paletlerin tüm dünyada standart ölçüleri 80*120cm veya 100*120cm olarak belirlenmiştir. Bu durumda paletlerin üzerlerine konulacak ürünlerde bu ölçülere uygun olmalıdır. Dış ölçüleri 60*80cm, 40*60cm, 30*40cm ve 20*30cm olan kasalar hem paletlerin üzerlerine oturabilmekte hem de gerektiğininde diğer uygun ölçülerden olan farklı kasaların üzerlerine oturabilmektedir. Buna ek olarak kasalar palet üstünde iken devrilmesini ve esnemesini önlemek için biri birini kilitleyen, çapraz şekilde istiflenebilir taban yapısına sahip olmalıdır.


Ana Sayfa | Firma | Ürünler | Sıkça Sorulan Sorular | Erişim

© 2023 KAMASAN A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Yasal Uyarı
KVKK Hakkında Bilgilendirme